MUDr. Eva Dolistová
praktický lékař pro děti a dorost
Nadstandard
Provádíme NEPOVINNÁ OČKOVÁNÍ s možností zakoupení očkovací látky přímo v ordinaci, aby nebyl porušen chladový řetězec nutný pro zachování kvality očkovací látky. Nepovinná očkování koordinujeme s povinným očkovacím kalendářem, řídíme se individuálním zdravotním stavem a věkem dítěte.

V ordinaci provedeme VYŠETŘENÍ CRP (C reaktivní protein). Toto vyšetření umožní v začátku horečnatého onemocnění odlišit bakteriální infekci vyžadující nasazení antibiotik od infekce virové, kde antibiotika nejsou potřeba. Odebírá se malá kapka krve, většinou z prstu. Naše ordinace má výkon ve smlouvě se všemi pojišťovnami, a tak pacient za vyšetření neplatí.

Můžeme provést i jiný test rychlé diagnostiky – STREP A. Je to test na rychlé stanovení streptokoka A („angínová nebo tzv. spálová“ bakterie) v  nosohltanu. Test se provádí z výtěru z krku, je hotový asi za 10 minut, na rozdíl od klasické mikrobiologické kultivace, která trvá 3-4 dny. Umožní rozlišit streptokokovou anginu, která se musí léčit antibiotiky, od virové, kde jsou antibiotika zbytečná. Žádná pojišťovna toto vyšetření nehradí, proto za provedení testu účtujeme 100 Kč.
poslední aktualizace: 19. června 2024; design by: so-cool; přihlásit